Träffpunkt Solhälla
Välkommen till Träffpunkt Solhälla. Det är en mötesplats för dig som är 65 år eller äldre. Här kan du delta i aktiviteter, träffa andra och ta en fika i en trivsam miljö.
Vad du kan göra på Solhälla
Vi erbjuder återkommande aktiviteter som yoga, rytmiskt styrketräning, seniorpower och gympa. Du är också välkommen att titta in för en pratstund om du vill. På baksidan har vi en trädgård där vi odlar tillsammans så mycket det går. Här finns också bärbuskar och en boulebana. Vi vistas utomhus så ofta vi kan. Varje månad presenterar vi dessutom ett varierat program med arrangemang som musikunderhållning, föredrag och mycket mer.
Öppettider
- Måndag – fredag klockan 10.00 – 15.30
Lunch
I anslutning till träffpunkten finns en matsal där dagens lunch serveras.
Här kan du se meny, pris och öppettider.
Aktuellt
Träffpunkten har uppehåll i aktivitetsschemat under sommaren.
Följ oss på Facebook
Besök oss
- Bergavägen 22, 184 30 Åkersberga
Visa på karta
Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.
Kontakt
Ge dina synpunkter, klagomål eller förslag
Om du har idéer, förslag och synpunkter tar träffpunktsansvarig gärna emot dessa. Du kan lämna din synpunkt genom att använda webbformuläret Klagomål, synpunkt eller förbättringsförslag.

