Gå till innehåll

Problem med karttjänster

Vi har problem med karttjänster på österåker.se. Vissa delar och funktioner på kartan fungerar inte som de ska. Vår leverantör arbetar på att lösa problemet.

Problem med karttjänster

Vi har problem med karttjänster på österåker.se. Vissa delar och funktioner på kartan fungerar inte som de ska. Vår leverantör arbetar på att lösa problemet.

Middag och underhållning

Bild

När dagen går över mot kväll dukar vi upp för middag och underhållning. Under middagen uppmärksammar vi årets jubilarer och utser Årets möjliggörare.

Välkommen till en festlig afton som avrundar Möjlighetsdagen den 9 november. Du bjuds på god mat, skrattfyllda samtal, en smula spänning och härlig musik. Allt för att fira gemenskapen Österåkers kommuns kollegor emellan och insatserna som har gjorts under året.

Kvällen leds av konferencier Annica Fogelberg som arbetar som biträdande rektor i kommunen. Tillsammans uppmärksammar vi de jubilarer som har arbetat i Österåkers kommun i 25 år och till sist blir det spänning när Årets möjliggörare 2023 äntligen ska utses.

Kvällens artister

Bild

Patriks combo och Olle Gripenberg står för kvällens underhållning

Kvällens deltagare bjuds också på skönsång av Olle Gripenberg, som vann Funkisfestivalen i Österåker. Under hela kvällen har vi sällskap av en av Sveriges mest anlitade underhållare; Patriks Combo med mångkonstnären, Parnevikstipendiaten och innehavaren av Povels penna, Patrik Zackrisson i spetsen. Bandet tolkar andras låtar och framför egna på ett säreget sätt. Här får du allt ifrån Queen till Lasse Stefanz i en hitkavalkad av sällan skådat slag. Skratt och ös utlovas!

Varmt välkommen!

Publicerad:
Senast uppdaterad: