En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till personal på Tråsättraskolan

@Synpunkter och klagomål

I första hand kontaktar du mentor eller personal för snabbast återkoppling. Kontakta annars rektor/biträdande rektor eller fyll i formuläret som tar din synpunkt till kommunkansliet för diarieföring och hantering (se under tjänster och blanketter i högerspalten).

Frånvaroanmälan

Vi använder oss av Unikum/Skola 24 för frånvaroanmälan. Anmälan görs genom att logga in på appen Unikum familj. Länk till annan webbplats.


Expedition
Zita Haglund 08-540 819 40 zita.haglund@osteraker.se

Rektor
Yvonne Claesson, 08-540 819 44 yvonne.claesson@osteraker.se

Biträdande rektor EHG
Malin Lundin, 073-663 42 23 malin.lundin@osteraker.se

Data, IT & Ekonomi
Gabor Rozsa, 08-540 819 32 gabor.rozsa@osteraker.se

Vaktmästare
Anders Mårs, 08-540 819 38 anders.mars@osteraker.se

Skolans arbetslag

Årskurs 4-6: Michael Egnefors michael.egnefors@osteraker.se
Årskurs 7: Bengt Nelson bengt.nelson@osteraker.se
Årskurs 8: Caroline Åkerlind caroline.akerlind@osteraker.se
Årskurs 9: Maria Bergkvist maria.bergkvist@osteraker.se

Samordnande arbetslagsledare
Christofer Behre christofer.behre@osteraker.se

Skolsköterska

Amanda Baxter, 08-540 811 79
amanda.baxter@osteraker.se

Skolpsykolog

Johan Bergman, 08-540 819 21 johan.bergman@osteraker.se

Kurator

Sara Isaksson, 08- 540 819 66 sara.isaksson@osteraker.se

Speciallärare

Sofia Hörnstedt (förstelärare), 08-540 819 30 sofia.hornstedt@osteraker.se
Caroline Åkerlind (inriktning Matematik) caroline.akerlind@osteraker.se

Matematikstöd

Rolf Zaar rolf.zaar@osteraker.se

Studie- och yrkesvägledare (SYV)

Pelle Sellgren, 08-540 819 31 pelle.sellgren@osteraker.se

Husmor och skolkök

Jessica Lander, 540 819 45 jessica.lander@osteraker.se

Undervisande lärare

Mellanstadiet
Katarina Barus katarina.barus@osteraker.se
Michael Egnefors michael.egnefors@osteraker.se
Marianne Diedrich marianne.diedrich@osteraker.se
Camilla Jansmark camilla.jansmark@osteraker.se
Hanna Ingberg hanna.ingberg@osteraker.se

Linda Odland linda.odland@osteraker.se
Jeanette Krug jeanette.krug@osteraker.se

Högstadiet
Ylva Alklid ylva.alklid@osteraker.se
Christofer Behre (förstelärare & IKT ped) christofer.behre@osteraker.se

Niclas Bertell niclas.bertell@osteraker.se
Maria Bergqvist maria.bergqist@osteraker.se

Erica Johansson (förstelärare) erica.johansson@osteraker.se
Zina Abdulkader zina.abdulkader@osteraker.se
Fredric Griffon fredric.griffon@osteraker.se

Anna Palm Cousins anna.palm-cousins@osteraker.se
Jeanette Tidhult jeanette.tidhult@osteraker.se
Theresé Gardell therese.gardell@osteraker.se
Kristian Bodingh kristian.bodingh@osteraker.se

Bengt Nelson bengt.nelson@osteraker.se                              
Cecilia Tham cecilia.tham@osteraker.se
Mayte Torrente mariateresa.torrente-gimenez@osteraker.se
Sara Oliva Caroca sara.oliva-caroca@osteraker.se

Carolina Nilsson carolina.nilsson@osteraker.se
Sukhpreet Sabharwal (förstelärare) sukhpreet.sabharwal@osteraker.se
Caroline Åkerlind caroline.akerlind@osteraker.se
Hans Gustafsson hans.gustafsson@osteraker.se

Hem- och konsumentkunskap
08-540 819 42
Emelie Genberg emelie.genberg@osteraker.se
Fanny Wallerstein fanny.wallerstein@osteraker.se

Bild
Stefan Larsson stefan.larsson@osteraker.se

Idrott och hälsa
08-540 819 43
Susanne Falestål susanne.falestal@osteraker.se
Milos Bestic milos.bestic@osteraker.se

Musik
Mikael Ander mikael.ander@osteraker.se
Niclas Bertell niclas.bertell@osteraker.se

Slöjd
073-625 23 76
Trä & metall - Niclas Hallström niclas.hallstrom@osteraker.se
(Txt) Camilla Eriksson camilla.eriksson@osteraker.se

Resurspedagoger
Linda Odland linda.odland@osteraker.se 
Hans Gustafsson hans.gustafsson@osteraker.se

Fritids – ubåten
08-540 819 34

Fritids personal
Linda Odland linda.odland@osteraker.se
Hans Gustafsson hans.gustafsson@osteraker.se
Jeanette Krug jeanette.krug@osteraker.se

Redaktör:
Gabor Rozsa

Sakkunnig:
Yvonne Claesson
Senast uppdaterad:
måndag 6 september 2021