En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till personal på Tråsättraskolan

Synpunkter och klagomål

I första hand kontaktar du mentor eller personal för snabbast återkoppling. Kontakta annars rektor/biträdande rektor eller fyll i formuläret som tar din synpunkt till kommunkansliet för diarieföring och hantering (se under tjänster och blanketter i högerspalten).

Frånvaroanmälan

Vi använder oss av Unikum/Skola 24 för frånvaroanmälan. Anmälan görs genom att logga in på appen Unikum familj.länk till annan webbplats

Expedition
Anna Lilliestierna, 08-540 819 40 anna.lilliestierna@osteraker.se

Rektor
Annika Weimer, 08-540 819 44 annika.weimer@osteraker.se

Biträdande rektor Mellanstadie/Fritids
Yvonne Claesson, 073-644 39 21 yvonne.claesson@osteraker.se

Biträdande rektor EHG
Malin Lundin, 073-663 42 23 malin.lundin@osteraker.se

Data, IT & Ekonomi
Gabor Rozsa, 08-540 819 32 gabor.rozsa@osteraker.se

Vaktmästare
Anders Mårs, 08-540 819 38 anders.mars@osteraker.se

Arbetslagsledare

Högstadiet
Sofia Segergren sofia.segergren@osteraker.se
Maria Bergkvist maria.bergkvist@osteraker.se

Mellanstadiet
Michael Egnefors michael.egnefors@osteraker.se

Samordnande arbetslagsledare
Christofer Behre christofer.behre@osteraker.se

Skolsköterska

Amanda Baxter, 08-540 811 79
amanda.baxter@osteraker.se

Skolpsykolog

Johan Bergman, 08-540 819 21 johan.bergman@osteraker.se

Kurator

Sara Isaksson, 08- 540 819 66 sara.isaksson@osteraker.se

Speciallärare

Sofia Hörnstedt (förstelärare), 08-540 819 30 sofia.hornstedt@osteraker.se
Caroline Åkerlind (inriktning Matematik) caroline.akerlind@osteraker.se

Matematikstöd

Rolf Zaar rolf.zaar@osteraker.se

Faeid Jamatipour faeid.jamatipour@osteraker.se

Studie- och yrkesvägledare (SYV)

Pelle Sellgren, 08-540 819 31 pelle.sellgren@osteraker.se

Husmor och skolkök

Jessica Lander, 540 819 45 jessica.lander@osteraker.se

Undervisande lärare

Mellanstadiet
Katarina Barus katarina.barus@osteraker.se
Michael Egnefors michael.egnefors@osteraker.se
Marianne Diedrich marianne.diedrich@osteraker.se
Camilla Jansmark camilla.jansmark@osteraker.se
Hanna Sandmark hanna.sandmark@osteraker.se

Linda Odland linda.odland@osteraker.se
Jeanette Krug jeanette.krug@osteraker.se

Högstadiet

Ylva Alklid ylva.alklid@osteraker.se
Christofer Behre (förstelärare & IKT ped) christofer.behre@osteraker.se

Niclas Bertell niclas.bertell@osteraker.se
Maria Bergqvist maria.bergqist@osteraker.se
Malin Gerdin malin.gerdin@osteraker.se
Erica Johansson (förstelärare) erica.johansson@osteraker.se
Zina Abdulkader zina.abdulkader@osteraker.se
Fredric Griffon fredrik.griffon@osteraker.se
Sofia Segergren (förstelärare) sofia.segergren@osteraker.se
Patrick Ericsson patrick.ericsson@osteraker.se
Jeanette Tidhult jeanette.tidhult@osteraker.se
Theresé Gardell therese.gardell@osteraker.se
Bengt Nelson bengt.nelson@osteraker.se

Maria Näsman maria.nasman@osteraker.se

Kristina Svanteson kristina.svanteson@osteraker.se

Cecilia Tham cecilia.tham@osteraker.se
Mayte Torrente mayte.torrente@osteraker.se
Sara Oliva Caroca sara.oliva-caroca@osteraker.se
Carolina Nilsson carolina.nilsson@osteraker.se
Sukhpreet Sabharwal (förstelärare) sukhpreet.sabharwal@osteraker.se

Caroline Åkerlind caroline.akerlind@osteraker.se

Hans Gustafsson hans.gustafsson@osteraker.se

Hem- och konsumentkunskap
08-540 819 42
Sofia Segergren (förstelärare) sofia.segergren@osteraker.se
Fanny Wallerstein fanny.wallerstein@osteraker.se

Bild
073-644 35 37
Ann Lundgren ann.lundgren@osteraker.se

Idrott och hälsa
08-540 819 43
Susanne Falestål susanne.falestal@osteraker.se
Milos Bestic milos.bestic@osteraker.se

Musik
Mikael Ander mikael.ander@osteraker.se
Niclas Bertell niclas.bertell@osteraker.se

Slöjd
073-625 23 76
Maria Näsman  maria nasman@osteraker.se
Morgan Stenberg (förstelärare) morgan.stenberg@osteraker.se

Resurspedagoger
Linda Odland linda.odland@osteraker.se 
Hans Gustafsson hans.gustafsson@osteraker.se

Fritids – ubåten
08-540 819 34

Linda Odland linda.odland@osteraker.se
Hans Gustafsson hans.gustafsson@osteraker.se
Jeanette Krug jeanette.krug@osteraker.se

Redaktör:
Gabor Rozsa

Sakkunnig:
Annika Weimer
Senast uppdaterad:
fredag 18 september 2020