En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

 

Kontaktuppgifter till Söraskolan

Skolledning

Rektor
Irene Georgellis 08-540 817 72
irene.georgellis@osteraker.se

Biträdande enhetschef 4-6
Sergio Louro 08-540 817 75
sergio.louro@osteraker.se

Biträdande enhetschef 7-9
Karin Olofsson 08-540 816 23
karin.olofsson@osteraker.se

Synpunkter

Kan skickas in med hjälp av kommunens e-tjänst som du hittar under rubriken Tjänster och blanketter. Du kan annars kontakta berörd biträdande enhetschef. Se ovan.

Sjukanmälan och frånvarohantering

Sjukanmälan görs via Unikum före klockan 07.45.

Söraskolans fritidshem

Utvecklingsledare fritidshem
Siv Alrup 08-540 817 89
siv.alrup@osteraker.se

Arbetslagsledare fritids
Beatrice Huss 073-644 37 91
beatrice.huss@osteraker.se

Morgonfritids och stängning

08-540 816 18, 073-644 38 26

Administration

Åsa Svensson, administratör 08-540 817 70
asa.svensson@osteraker.se
Helena Melin, administrativ chef 08-540 817 71
helena.melin@osteraker.se

Data och IT

Rolando Reynoso 08-540 817 73
rolando.reynoso@osteraker.se

Vaktmästeri

Jonatan Peeters 073-644 73 08
jonatan.peeters@osteraker.se

Köket

08-540 817 85

Skolpsykolog

Ylva Kvamme, 08-540 812 11
ylva.kvamme@osteraker.se

Central Elevhälsa/Skolsköterska

Anna Jangholm Johansson, 08-540 817 79, Åk 4-9
anna.jangholm-johansson@osteraker.se

Sofia Stiernman, 08-540 815 27, Åk F-3
sofia.stiernman@osteraker.se

Studie- och yrkesvägledare

Karin Olofsson, 08-540 816 23
karin.olofsson@osteraker.se

Kurator

David Ronnås, 08-540 818 78
david.ronnas@osteraker.se

Redaktör:
Helena Melin

Senast uppdaterad:
fredag 20 augusti 2021