Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Här hittar du kontaktuppgifter till Skärgårdsstadsskolan.

 

Expedition

Administratör
Birgitta Nilsson, 08-540 815 77
birgitta.nilsson@osteraker.se

Ledningsgruppen

Rektor
Carina Norberg, 08-540 815 96
carina.norberg@osteraker.se

Biträdande rektor
Kerstin Kempe, 08-540 815 51
kerstin.kempe@osteraker.se

Elevhälsa

Skolpsykolog Alexandra Sonning, tel 08-540 815 75 alexandra.sonning@osteraker.se

Kurator
Karolina Holgersson, 08-540 811 07 eller 073 644 73 60
karolina.holgersson@osteraker.se

Skolläkare
Lisa Nilsson Hammarberg
Kontakt med skolläkare sker via skolsköterskan

Skolsköterska
Elizabeth Sandberg, 08-540 815 29
elizabeth.sandberg@osteraker.se

Studie- och yrkesvägledare
Madelene Månsson Asp, 08-540 815 90
madelene.mansson-asp@osteraker.se

Förskoleklass och fritidshem

Fritidshem

Linden, årskurs FA-1A 08-540 815 72

Björken, årskurs FB -1B 08-540 815 55

Rönnen, årskurs 2 08-540 815 56

Asken, årskurs 3 08-540 815 09

Klubben, årskurs 4–6 08-540 815 84

Administration

Skolkök

08-540 815 73 I skolköket jobbar Gunilla Kässlin gunilla.kasslin@osteraker.se

Datatekniker & vaktmästare

Mattias Nyström 070-765 24 27 mattias.nystrom@osteraker.se

Lokalvård

Våra lokalvårdare är Miljöpalatset.

Ansvarig sociala medier och Unikum support

Nanna Zimmermann nanna.zimmermann@osteraker.se

 

Frånvaroanmälan elever

Sker via Skola24/Unikum (enklast genom Unikum Familj appen).

 

Synpunkter

Kan skickas in med hjälp av kommunens e-tjänst som du hittar under rubriken Mer information. Du kan annars kontakta rektor eller biträdande rektor. Se ovan.

Redaktör:
Nanna Zimmermann

Senast uppdaterad:
onsdag 25 augusti 2021