Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Skärgårdsstadsskolan

Expedition

Administratör
Birgitta Nilsson, 08-540 815 77
birgitta.nilsson@osteraker.se

Ledningsgruppen

Rektor
Carina Norberg, 08-540 815 96
carina.norberg@osteraker.se

Biträdande rektor
Kerstin Kempe, 08-540 815 51
kerstin.kempe@osteraker.se

Frånvaroanmälan elever

Sker via Skola24/Unikum (enklast genom Unikum Familj appen).

Synpunkter

Kan skickas in med hjälp av kommunens e-tjänst som du hittar under rubriken Mer information. Du kan annars kontakta rektor eller biträdande rektor. Se ovan.

Elevhälsa

Skolpsykolog Alexandra Sonning, tel 08-540 815 75 alexandra.sonning@osteraker.se

Kurator
Karolina Holgersson, 08-540 815 23
karolina.holgersson@osteraker.se

Skolläkare
Lisa Nilsson Hammarberg
Kontakt med skolläkare sker via skolsköterskan

Skolsköterska
Elizabeth Sandberg, 08-540 815 29
elizabeth.sandberg@osteraker.se

Studie- och yrkesvägledare
Madelene Månsson Asp, 08-540 815 90
madelene.mansson-asp@osteraker.se

Förskoleklass och fritidshem

Eken: 08-540 815 72
Alen: 08-540 815 67

Fritidshem

Björken, årskurs 1
08-540 815 55

Asken, årskurs 2
08-540 815 09

Rönnen, årskurs 3
08-540 815 56

Klubben, årskurs 4–6
08-540 815 84

Skolkök

08-540 815 73 I skolköket jobbar Gunilla Kässlin gunilla.kasslin@osteraker.se

Datatekniker & vaktmästare

Mattias Nyström 070-765 24 27 mattias.nystrom@osteraker.se

Lokalvård

Våra lokalvårdare är Miljöpalatset.

Ansvarig sociala medier och Unikum support

Nanna Zimmermann nanna.zimmermann@osteraker.se

Redaktör:
Nanna Zimmermann

Senast uppdaterad:
tisdag 10 november 2020