En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till personal på Sjökarbyskolan

Besöksadress

Sjökarbyvägen 24
184 86 Åkersberga

Sjukanmälan

Görs via Unikum

Kontaktpersoner

Rektor

Marie Engström 08-540 818 92 marie.engstrom@osteraker.se

Expedition

Ann Lundberg 08-540 818 90 ann.lundberg@osteraker.se

Utbildningsledare fritidshem

Anette Andersson 08-540 812 15 anette.andersson@osteraker.se

Utbildningsledare årskurs F-3 och Särskolan

Camilla Stordal camilla.stordal@osteraker.se

Utbildningsledare årskurs 4-6

Sara Aldervi sara.aldervi@osteraker.se

Elevhälsa

Skolsköterska

Kerstin Roos
08-540 818 94 kerstin.roos@osteraker.se

Kontakt med Skolläkare Lisa Hammarberg Nilsson fås via skolsköterskan

Kurator

Anna Åberg 08-540 818 91 anna.aberg@osteraker.se

Skolpsykolog

Mattias Karlsson 08-540 819 03 mattias.karlsson@osteraker.se

Speciallärare

Sofia Hopkins Skoglund sofia.hopkins-skoglund@osteraker.se
Annika Glasberg annika.glasberg@osteraker.se

Fritidsavdelningar

Piren F-klass A 08-540 819 72

Piren F-klass B 08-540 819 71

Piren F-klass C 08-540 81971/72

Snäckan år 1: 08-540 819 01 snackan_fritid@osteraker.se

Delfinen år 2: 08-540 819 80 delfinen_fritid@osteraker.se

Näckrosen år 1-4A: 073 663 44 87 nackrosen_fritid@osteraker.se

Bryggan år 3-6: 08-540 818 96 bryggan_fritid@osteraker.se

Köket

Telefonnummer: 08-540 819 00


Redaktör:
Anette Andersson

Senast uppdaterad:
torsdag 3 september 2020