En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Röllingbyskolan.

Skolledare

Rektor
Patric Flodin 08-540 811 23
patric.flodin@osteraker.se

Biträdande rektor, mellan- och högstadiet
Tiina Karlsson
tiina.karlsson@osteraker.se

Biträdande rektor, lågstadiet
Tina Surtmann
tina.surtmann@osteraker.se


Expedition

Administration/SYV
Diana Willborg 08-540 811 25
diana.willborg@osteraker.se

Administration
Anita Lövegard 08-540 811 26
anita.lovegard@osteraker.se

Vaktmästare/IT
Bear Atiya 08-540 811 04
atiyabear.khuchaidit@osteraker.se

Elevhälsa

Skolsköterska
Marika Ångman 08-540 811 29, 073-625 22 03
marika.angman@osteraker.se

Skolkurator
Linda Wahlund 08-540 811 85
linda.wahlund@osteraker.se

Speciallärare
Louise Tränkner
louise.trankner@osteraker.se

Speciallärare
Annika Englund
annika.englund@osteraker.se

Skolpsykolog
Anette Rödin
anette.rodin@osteraker.se

Fritidshem

Fritidshem, åk 1-5
08-540 811 37, 073-625 23 09

Fritidshem, F-klass
08-540 811 24, 073-663 43 02

Synpunkter

Synpunkter kan skickas in med hjälp av kommunens e-tjänst som du hittar under rubriken Mer information. Du kan annars kontakta berörd. Se ovan.

Sjukanmälan och frånvarohantering

Sjukanmälan görs via Skola 24.

Redaktör:
Stefan Larsson

Sakkunnig:
Patric Flodin
Senast uppdaterad:
onsdag 3 februari 2021