En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Personal på Ljusterö skola

Kontakta oss om du har frågor.


Laila Ramström: mentor förskoleklass, laila.ramstrom@osteraker.se
Gunilla Westin: mentor årskurs 1-2, gunilla.westin@osteraker.se
Anneli Atuma Nilsson: mentor årskurs 3-4, anneli.atuma-nilsson@osteraker.se
Kerstin Groppfeldt: mentor årskurs 4-5, kerstin.groppfeldt@osteraker.se
Eva Persson: mentor årskurs 6-7, lärare matematik, teknik, naturorienterade ämnen, eva.persson@osteraker.se 
Elin Sundin: mentor årskurs 6-7, lärare engelska, elin.sundin@osteraker.se 
Veronica Glöckner: mentor årskurs 9, lärare svenska, svenska som andraspråk och samhällsorienterade ämnen årskurs 6-9, veronica.glockner@osteraker.se 
Charlotte Olsson: lärare svenska som andraspråk charlotte.olsson@osteraker.se
Ina Zielke: mentor årskurs 8, lärare moderna språk årskurs 6-9 och bild, ina.zielke@osteraker.se
Joakim Kihlström: lärare musik, joakim.kihlstrom@osteraker.se
Björn Lindgren: specialpedagog, bjorn.lindgren@osteraker.se
Josefine Halvarsson: specialpedagog, josefine.halvarsson@osteraker.se
Maria Rimshult: lärare i idrott årskurs F-9 maria.rimshult@osteraker.se
Stefan Karlsson: lärare slöjd, stefan.karlsson@osteraker.se
Karina Schippman: textilslöjd karina.schippmann@osteraker.se
Ylwa Pousette: lärare hemkunskap, ylwa.pousette@osteraker.se

Redaktör:
Camilla Ekstrand

Sakkunnig:
Jonas Bolander
Senast uppdaterad:
tisdag 15 september 2020