En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Personal på Ljusterö skola

Kontakta oss om du har frågor.


Laila Ramström: mentor förskoleklass,
laila.ramstrom@osteraker.se

Karolina Slawski Szulejko: mentor 1-2,
karolina.slawski-szulejko@osteraker.se

Anneli Atuma Nilsson: mentor årskurs 3-4,
anneli.atuma-nilsson@osteraker.se

Kerstin Groppfeldt: mentor årskurs 4-5, kerstin.groppfeldt@osteraker.se

Eva Persson: mentor årskurs 6-7, lärare matematik, teknik, naturorienterade ämnen,
eva.persson@osteraker.se 

Elin Sundin: mentor årskurs 6-7, lärare engelska och hemkunskap, elin.sundin@osteraker.se 

Veronica Glöckner: mentor årskurs 9, lärare svenska, svenska som andraspråk och samhällsorienterade ämnen årskurs 6-9, veronica.glockner@osteraker.se 

Charlotte Olsson: lärare svenska som andraspråk 
charlotte.olsson@osteraker.se

Ina Zielke: mentor årskurs 8, lärare moderna språk
årskurs 6-9 och bild,
ina.zielke@osteraker.se

Joakim Kihlström: lärare musik,
joakim.kihlstrom@osteraker.se

Björn Lindgren: specialpedagog,
bjorn.lindgren@osteraker.se

Josefine Halvarsson: specialpedagog, josefine.halvarsson@osteraker.se

Maria Rimshult: lärare i idrott årskurs F-9
maria.rimshult@osteraker.se

Stefan Karlsson: lärare slöjd,
stefan.karlsson@osteraker.se

Karina Schippmann: textilslöjd
karina.schippmann@osteraker.se

Redaktör:
Camilla Ekstrand

Sakkunnig:
Jonas Bolander
Senast uppdaterad:
torsdag 21 januari 2021