En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Ljusterö skola

Skolledning

Rektor
Jonas Bolander 08-540 818 24 
jonas.bolander@osteraker.se

Biträdande rektor
Annica Fogelberg 08-540 811 95
annica.fogelberg@osteraker.se

Administration

Camilla Ekstrand 08-540 811 86
camilla.ekstrand@osteraker.se

Synpunkter och förslag

Kontakta rektorn eller fyll i formuläret som tar din synpunkt till kommunkansliet för diarieföring och hantering.

Sjukanmälan

Görs via Österåkers lärplattform.

Vaktmästare

Peter Holmström

Skolsköterska

Sofia Stiernman,08-540 815 27 sofia.stiernman@osteraker.se

Elevhälsa

Specialpedagog

Josefine Halvarsson, josefine.halvarsson@osteraker.se

Kurator

Ylva Ellingsen ylva.ellingsen@osteraker.se

Skolläkare

Sara Winter. Kontaktas via skolsyster Sofia Stiernman

Studie-och yrkesvägledare
Kontaktas via biträdande rektor Annica Fogelberg, 08-540 811 95, annica.fogelberg@osteraker.se

Fritidshemmet

08-540 811 76

Redaktör:
Camilla Ekstrand

Sakkunnig:
Jonas Bolander
Senast uppdaterad:
fredag 15 oktober 2021