En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till personal på Tråsättraskolan

Synpunkter och klagomål

I första hand kontaktar du mentor eller personal för snabbast återkoppling. Kontakta annars rektor/bitr rektor eller fyll i formuläret som tar din synpunkt till kommunkansliet för diarieföring och hantering (se under tjänster och blanketter i högerspalten).

Frånvaroanmälan

Vi använder oss av Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster för frånvarohantering och omdömen.

Expedition
Ulla Danielsson, 08-540 819 40 ulla.danielsson@osteraker.se

Rektor
Annika Weimer, 08-540 819 44 annika.weimer@osteraker.se

Biträdande rektor Mellanstadie/Fritids
Yvonne Claesson, 073-644 39 21 yvonne.claesson@osteraker.se

Biträdande rektor EHG
Malin Lundin, 073-663 42 23 malin.lundin@osteraker.se

Data, IT & Ekonomi
Gabor Rozsa, 08-540 819 32 gabor.rozsa@osteraker.se

Vaktmästare

Anders Mårs, 08-540 819 38 anders.mars@osteraker.se

Arbetslagsledare

Samordnande arbetslagsledare

Christofer Behre (förstelärare) christofer.behre@osteraker.se

Mellanstadiet
Michael Egnefors michael.engefors@osteraker.se

Högstadiet
Sofia Segergren (förstelärare), sofia.segergren@osteraker.se
Maria Bergkvist maria.bergqvist@osteraker.se

Skolsköterska

Ann-Chatrine Hallonsten
08-540 811 79

Skolpsykolog

Johan Bergman, 08-540 819 21 johan.bergman@osteraker.se

Kurator

Sara Isaksson, 08- 540 819 66 sara.isaksson@osteraker.se

Speciallärare

Desirée Anderberg desiree.anderberg@osteraker.se
Sofia Hörnstedt (förstelärare), 08-540 819 30 sofia.hornstedt@osteraker.se
Anette Näsbom anette.nasbom@osteraker.se
Faeid Jamatipour faeid.jamatipour@osteraker.se

Studie- och yrkesvägledare (SYV)

Pelle Sellgren, 08-540 819 31 pelle.sellgren@osteraker.se

Husmor och skolkök

Pia Nilsson, 540 819 45 pia.nilsson@osteraker.se

Undervisande lärare

Mellanstadiet
Katarina Barus katarina.barus@osteraker.se
Michael Egnefors michael.egnefors@osteraker.se
Heimir Haraldsson heimir.haraldsson@osteraker.se
Marianne Diedrich marianne.diedrich@osteraker.se
Håkan Kring hakan.kring@osteraker.se
Camilla Jansmark camilla.jansmark@osteraker.se
Hanna Sandmark hanna.sandmark@osteraker.se

Svenska/Engelska/Moderna språk
Ylva Alklid ylva.alklid@osteraker.se
Christofer Behre (förstelärare)christofer.behre@osteraker.se
Maria Bergkvist maria.bergkvist@osteraker.se
Malin Gerdin malin.gerdin@osteraker.se
Erica Johansson (förstelärare) erica.johansson@osteraker.se

Carolina Nilsson carolina.nilsson@osteraker.se
Sukhpreet Sabharwal (förstelärare)sukhpreet.sabharwal@osteraker.se
Mayte Torrente mayte.torrente@osteraker.se
Yovanna Fernandois yovanna.fernandois-cepeda@osteraker.se

NO/Matematik/Teknik
Desirée Anderberg desiree.anderberg@osteraker.se
Patrick Ericsson patrick.ericsson@osteraker.se
Adam Jonsson (förstelärare)adam.jonsson@osteraker.se
Fredric Griffon fredric.griffon@osteraker.se
Bengt Nelson bengt.nelson@osteraker.se
Zina Abdulkader zina.abdulkader@osteraker.se
Yvonne Claesson yvonne.claesson@osteraker.se
Håkan Kring hakan.kring@osteraker.se

SO
Maria Bergkvist maria.bergqvist@osteraker.se
Camilla Nilsson camilla.nilsson@osteraker.se
Malin Lundin malin.lundin@osteraker.se
Erica Johansson (förstelärare) erica.johansson@osteraker.se

Hem- och konsumentkunskap
08-540 819 42
Sofia Segergren sofia.segergren@osteraker.se
Fanny Wallerstein fanny.wallerstein@osteraker.se

Bild
073-644 35 37
Desiree Willoughby desiree.willoughby@osteraker.se

Idrott och hälsa
08-540 819 43
Susanne Falestål susanne.falestal@osteraker.se
Oscar Axelsson oscar.axelsson@osteraker.se

Musik
Mikael Ander mikael.ander@osteraker.se
Niclas Bertell niclas.bertell@osteraker.se

Slöjd
073-625 23 76
Britt-Marie Halvorsen britt-marie.halvorsen@osteraker.se
Morgan Stenberg (förstelärare) morgan.stenberg@osteraker.se

Resurspedagoger
Linda Odland linda.odland@osteraker.se 
Hans Gustafsson hans.gustafsson@osteraker.se

Fritids – ubåten
08-540 819 34

Linda Odland linda.odland@osteraker.se
Hans Gustafsson hans.gustafsson@osteraker.se

Redaktör:
Gabor Rozsa

Sakkunnig:
Annika Weimer
Senast uppdaterad:
tisdag 16 oktober 2018