En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Söraskolan

Skolledning

Rektor
Irene Georgellis 08-540 817 72
irene.georgellis@osteraker.se

Synpunkter

Kan skickas in med hjälp av kommunens e-tjänst som du hittar under rubriken Tjänster och blanketter. Du kan annars kontakta berörd biträdande rektor. Se ovan.

Sjukanmälan och frånvarohantering

Sjukanmälan görs via Dexter före klockan 07.45.

Söraskolans fritidshem

Utvecklingsledare fritidshem
Siv Alrup 08-540 817 89
siv.alrup@osteraker.se

Arbetslagsledare fritids
Beatrice Huss 073-644 37 91
beatrice.huss@osteraker.se

Morgonfritids och stängning

08-540 816 18

Nummer till respektive fritidsavdelning finner du under fliken för fritidshemmet.

Administration

Åsa Svensson, administratör 08-540 817 70
asa.svensson@osteraker.se
Helena Melin, administrativ chef 08-540 817 71
helena.melin@osteraker.se

Data och IT

Arne Fehrm 08-540 817 73
arne.fehrm@osteraker.se

Köket

08-540 817 85

Pedagogisk handledare

Karin Olofsson, karin.olofsson@osteraker.se
Ann-Charlott Börjesson, anncharlott.borjesson@osteraker.se

Skolpsykolog

Stavroula Contocanou, 08-540 817 66
stavroula.contocanou@osteraker.se

Central Elevhälsa/Skolsköterska

Anna Jangholm Johansson, 08-540 817 79
anna.jangholm-johansson@osteraker.se


Studie- och yrkesvägledare

Robin Skoglund, 08-540 817 74
robin.skoglund@osteraker.se

Kurator

David Ronnås, 08-540 818 78
david.ronnas@osteraker.se

Redaktör:
Helena Melin

Senast uppdaterad:
måndag 2 september 2019