En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Solskiftesskolan

Skolledning

Rektor
Maria Dernell 08-540 818 55 maria.dernell@osteraker.se

Ledningsgrupp

Lag 4-6:
Anna-Karin Eriksson, 073-663 40 11 annakarin.eriksson@osteraker.se

Lag 7-9:
Marie Wengse, 073-625 23 14 marie.wengse@osteraker.se

Grundsärskolan:
Christina Johansson Gummesson, 073-625 21 98 christina.johansson@osteraker.se

Expedition och administration

Annika Thunholm 08-540 818 71 annika.thunholm@osteraker.se

Elevhälsa

Studie- och yrkesvägledare (SYV)
Karin Jonsberg 08-540 818 60 karin.jonsberg@osteraker.se

Psykolog
Håkan Kvarngård 08-540 819 03 hakan.kvarngard@osteraker.se

Skolsköterska
Birgitta Asplund 08-540 819 04 birgitta.asplund@osteraker.se

Kurator
Renée Sörman 08-540 818 93 renee.sorman@osteraker.se

Speciallärare
Sara Moxness, sara.moxness@osteraker.se

Solkattens fritids

08-540 819 56

 

Redaktör:
Filip Göransson

Sakkunnig:
Maria Dernell
Senast uppdaterad:
tisdag 23 oktober 2018