Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Skärgårdsstadsskolan

Expedition

Birgitta hjälper personalen med löneregistrering, föräldrar vid ansökan om plats på skolan och med fritidsansökan samt andra administrativa uppgifter. Hon vet det mesta om skolan.

Administratör
Birgitta Nilsson, 08-540 815 77
birgitta.nilsson@osteraker.se

Ledningsgruppen

Rektor
Daniel Palm, 08-540 815 96
daniel.palm@osteraker.se

Tf Biträdande rektor Förskoleklass och årskurs 1-3
Monica Norström, 08-540 815 47
monica.norstrom@osteraker.se

Biträdande rektor, årskurs 4-9
Cilla Lewander, 08-540 815 54
cilla.lewander@osteraker.se

Biträdande rektor, fritids
Kerstin Kempe, 08-540 815 51
kerstin.kempe@osteraker.se

Frånvaroanmälan

Sker via Dexter

Synpunkter

Kan skickas in med hjälp av kommunens e-tjänst som du hittar under rubriken Mer information. Du kan annars kontakta berörd biträdande rektor. Se ovan.

Elevhälsa

Skolpsykolog
Tobias Bovin, 08-540 815 75
tobias.bovin@osteraker.se

Kurator
Karolina Holgersson, 08-540 815 23
mailto:karolina.holgersson@osteraker.se

Skolläkare
Lisa Nilsson Hammarberg
Kontakt med skolläkare sker via skolsköterskan

Skolsköterska
Tjänsten för närvarande vakant

Studie- och yrkesvägledare
Ida Lindell, 08-540 815 90
ida.lindell@osteraker.se 

Specialpedagog, förskoleklass, årskurs 1-3
Kristina Dahlström, 08-540 815 76
Kristina.Larsson@osteraker.se

Specialpedagog, mellanstadiet, årskurs 4-6
Ann Sjölund Delin, 08-540 815 69
ann.sjolund.delin@osteraker.se

Specialpedagog, högstadiet, årskurs 7-9
Moa Nyström, 08-540 815 26
moa.nystrom@osteraker.se

Förskoleklass och fritidshem

Eken: 08-540 815 72
Alen: 08-540 815 67

Fritidshem

Asken, årskurs 1
08-540 815 09

Rönnen, årskurs 3
08-540 815 56

Björken, årskurs 2
08-540 815 55

Klubben, årskurs 4-6
08-540 815 84

Skolkök

08-540 815 73 I skolköket jobbar Gunilla Kässlin.

Vaktmästare

Mattias Nyström 070-765 24 27

Datatekniker

Mattias Nyström, 070-765 24 27

Lokalvård

Vi är noga med vår arbetsmiljö. En ren och fin skola påverkar trivseln. Våra lokalvårdare Samir och Hakima städar skolan sent in på kvällen för att vi andra ska få börja arbetsdagen i en fin miljö.

Redaktör:
Mattias Nyström

Senast uppdaterad:
onsdag 15 november 2017