Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Skärgårdsstadsskolan

Expedition

Birgitta hjälper personalen med löneregistrering, föräldrar vid ansökan om plats på skolan och med fritidsansökan samt andra administrativa uppgifter.

Administratör
Birgitta Nilsson, 08-540 815 77
birgitta.nilsson@osteraker.se

Ledningsgruppen

Rektor
Daniel Palm, 08-540 815 96
daniel.palm@osteraker.se

Biträdande rektor Förskoleklass och årskurs 1-3
Natascha Dahlgren, 08-540 815 47
natascha.dahlgren@osteraker.se

Biträdande rektor, årskurs 4-9
Cilla Lewander, 08-540 815 54
cilla.lewander@osteraker.se

Biträdande rektor, fritids samt vikariesamordnare fritids.
Kerstin Kempe, 08-540 815 51
kerstin.kempe@osteraker.se

Sjukanmälan personal OBS! EJ frånvaroanmälan elev!
Vikariesamordnare F-9 (ej fritids)
Sven-Eric Bergh 073-644 73 50
sven-eric.bergh@osteraker.se

Frånvaroanmälan elever

Sker via Dexter

Synpunkter

Kan skickas in med hjälp av kommunens e-tjänst som du hittar under rubriken Mer information. Du kan annars kontakta berörd biträdande rektor. Se ovan.

Elevhälsa

Skolpsykolog
Tjänsten vakant

Kurator
Karolina Holgersson, 08-540 815 23
karolina.holgersson@osteraker.se

Skolläkare
Lisa Nilsson Hammarberg
Kontakt med skolläkare sker via skolsköterskan

Skolsköterska
Maria Lundberg, 08-540 815 29
maria.lundberg@osteraker.se

Studie- och yrkesvägledare
Åsa Birath, 08-540 815 90
asa.birath@osteraker.se

Specialpedagog, förskoleklass, årskurs 1–3
Kristina Dahlström, 08-540 815 76
Kristina.Larsson@osteraker.se

Specialpedagog, mellanstadiet, årskurs 4–6
Ann Sjölund Delin, 08-540 815 69
ann.sjolund.delin@osteraker.se

Specialpedagog, högstadiet, årskurs 7–9
Moa Nyström, 08-540 815 26
moa.nystrom@osteraker.se

Förskoleklass och fritidshem

Eken: 08-540 815 72
Alen: 08-540 815 67

Fritidshem

Asken, årskurs 1
08-540 815 09

Rönnen, årskurs 3
08-540 815 56

Björken, årskurs 2
08-540 815 55

Klubben, årskurs 4–6
08-540 815 84

Skolkök

08-540 815 73 I skolköket jobbar Gunilla Kässlin.
gunilla.kasslin@osteraker.se

Datatekniker & vaktmästare

Mattias Nyström 070-765 24 27
mattias.nystrom@osteraker.se

Lokalvård

Våra lokalvårdare heter  Samir och Hakima Gourrada.
samir.gourrada@osteraker.se

Redaktör:
Mattias Nyström

Senast uppdaterad:
tisdag 9 oktober 2018