Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Skärgårdsstadsskolan

Expedition

Administratör
Birgitta Nilsson, 08-540 815 77
birgitta.nilsson@osteraker.se

Ledningsgruppen

TF Rektor
Anna Zaar, 08-540 815 96
anna.zaar@osteraker.se

Biträdande rektor Förskoleklass och årskurs 1-4
Natascha Dahlgren, 08-540 815 47
natascha.dahlgren@osteraker.se

Biträdande rektor, årskurs 5-9
Cilla Lewander, 08-540 815 54
cilla.lewander@osteraker.se

Biträdande rektor, fritids samt vikariesamordnare fritids.
Kerstin Kempe, 08-540 815 51
kerstin.kempe@osteraker.se

Sjukanmälan personal OBS! EJ frånvaroanmälan elev!
Meddela biträdande rektor senast 07.00.

Frånvaroanmälan elever

Sker via Dexter

Synpunkter

Kan skickas in med hjälp av kommunens e-tjänst som du hittar under rubriken Mer information. Du kan annars kontakta berörd biträdande rektor. Se ovan.

Elevhälsa

Skolpsykolog
Charlotte Henricsson tel 08-54081575
charlotte.henricsson@osteraker.se

Kurator
Ylva Ellingsen, 08-540 815 23
mailto:ylva.ellingsen@osteraker.se

Skolläkare
Lisa Nilsson Hammarberg
Kontakt med skolläkare sker via skolsköterskan

Skolsköterska
Elizabeth Sandberg, 08-540 815 29
mailto:elizabeth.sandberg@osteraker.se

Studie- och yrkesvägledare
Madelene Månsson Asp, 08-540 815 90
madelene.mansson-asp@osteraker.se

Specialpedagog, förskoleklass, årskurs 1–3
Kristina Dahlström, 08-540 815 76
Kristina.Larsson@osteraker.se

Specialpedagog, mellanstadiet, årskurs 4–6
Tjänsten vakant 08-540 815 69

Specialpedagog, högstadiet, årskurs 7–9
Moa Nyström
moa.nystrom@osteraker.se

Förskoleklass och fritidshem

Eken: 08-540 815 72
Alen: 08-540 815 67

Fritidshem

Asken, årskurs 3
08-540 815 09

Rönnen, årskurs 2
08-540 815 56

Björken, årskurs 1
08-540 815 55

Klubben, årskurs 4–6
08-540 815 84

Skolkök

08-540 815 73 I skolköket jobbar Gunilla Kässlin.
gunilla.kasslin@osteraker.se

Datatekniker & vaktmästare

Mattias Nyström 070-765 24 27
mattias.nystrom@osteraker.se

Lokalvård

Våra lokalvårdare heter  Samir och Hakima Gourrada.
samir.gourrada@osteraker.se

Redaktör:
Mattias Nyström

Senast uppdaterad:
torsdag 12 september 2019