En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till personal på Sjökarbyskolan

Besöksadress

Sjökarbyvägen 24
184 86 Åkersberga

Sjukanmälan

Görs via Dexter

Kontaktpersoner

Rektor

Marie Engström 08-540 818 92 marie.engstrom@osteraker.se

Expedition

Susanna Strandlund 08-540 818 90 susanna.strandlund@osteraker.se

Utbildningsledare fritids

Katarina Jansson 08-540 812 15 katarina.jansson@osteraker.se

Utbildningsledare årskurs F-3 och Särskolan

Camilla Stordal camilla.stordal@osteraker.se

Utbildningsledare årskurs 4-6

Sara Aldervi sara.aldervi@osteraker.se

Elevhälsa

Skolsköterska

Lena Spangenberg
08-540 818 94 lena.spangenberg@osteraker.se

Kontakt med Skolläkare Lisa Hammarberg Nilsson fås via skolsköterskan

Kurator

Ida Martinsson 08-540 818 91 ida.martinsson@osteraker.se

Skolpsykolog

Håkan Kvarngård 08-540 819 03 hakan.kvarngard@osteraker.se

Talpedagog

Jessica Olsson jessica.olsson@osteraker.se

Speciallärare

Jessica Olsson jessica.olsson@osteraker.se
Eva Åkerblom eva.akerblom@osteraker.se
Annika Glasberg annika.glasberg@osteraker.se

Fritidsavdelningar

Piren F-klass A 08-540 819 72
Piren F-klass B 08-540 819 71

Snäckan år 1: 08-540 819 01 snackan_fritid@osteraker.se

Delfinen år 2: 08-540 819 80 delfinen_fritid@osteraker.se

Näckrosen år 1-4A: 073 663 44 87 nackrosen_fritid@osteraker.se

Bryggan år 3-6: 08-540 818 96 bryggan_fritid@osteraker.se

Köket

Telefonnummer: 08-540 819 00


Redaktör:
Susanna Strandlund

Senast uppdaterad:
onsdag 5 september 2018