Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Roslags-Kulla skola

Skolledning

Rektor
Jonas Bolander 08-540 818 24 
jonas.bolander@osteraker.se

Biträdande rektor
Ylwa Pousette 08-540 811 94
ylwa.pousette@osteraker.se

Administration

Zita Haglund 08-540 811 86
zita.haglund@osteraker.se

Synpunkter och förslag

Kontakta rektorn eller fyll i formuläret som tar din synpunkt till kommunkansliet för diarieföring och hantering.

Sjukanmälan

Görs via Dexter

Elevhälsa

Specialpedagog
Eva Lidén eva.liden@osteraker.se

Sjuksköterska
Charlotta Nilsson 08-540 811 07 charlotta.nilsson@osteraker.se

Skolläkare
Lisa Hammarberg

Kurator
Ylva Ellingsen
ylva.ellingsen@osteraker.se

Vaktmästare
Peter Holmström

Fritidshem

Fritidshemsansvarig 08-540 819 53 eller 08-540 819 57
Eva Kolbengtsson (Kolan), ewa.kolbengtsson@osteraker.se
Eva Kristiansson, eva.kristiansson@osteraker.se

Lärare

Durdona Sharipova, mentor förskoleklass durdona.sharipova@osteraker.se
Sara Wiklund, mentor årskurs 1 sara.wiklund@osteraker.se
Ninni Byrestam, mentor årskurs 2 ninni.byrestam@osteraker.se
Tania Jarlstam, mentor årskurs 3 tania.jarlstam@osteraker.se
Ylva Mattsson, mentor årskurs 4-5-6 ylva.mattsson@osteraker.se
Pär Tenggren, idrottslärare par.tenggren@osteraker.se
Li Widegren, slöjdlärare li.widegren@osteraker.se
Joakim Kihlström, musiklärare joakim.kihlstrom@osteraker.se
Ina Zielke, bildlärare ina.zielke@osteraker.se
Eva Lidén, specialpedagog eva.liden@osteraker.se

Köket

08-540 819 55 

Redaktör:
Zita Haglund

Sakkunnig:
Jonas Bolander
Senast uppdaterad:
måndag 2 december 2019