Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Roslags-Kulla skola.

Synpunkter och förslag

Kontakta rektorn eller fyll i formuläret som tar din synpunkt till kommunkansliet för diarieföring och hantering.

Sjukanmälan

Görs via Dexter

Rektor

Jonas Bolander 08-540 818 24 jonas.bolander@osteraker.se

Ylwa Pousette 08-540 811 94 ylwa.pousette@osteraker.se

Elevhälsa

Specialpedagog
Eva Lidén eva.liden@osteraker.se
Björn Lindgren bjorn.lindgren@osteraker.se

Sjuksköterska
Lena Spangenberg lena.spangenberg@osteraker.se

Skolläkare
Lisa Hammarberg

Kurator
Vakant

Fritidshem

Fritidshemsansvarig
Ewa Kolbengtsson (Kolan), ewa.kolbengtsson@osteraker.se
Eva Elgbro, eva.elgbro@osteraker.se
Anna-Karin Regéus (Kajsa), anna.karin.regeus@osteraker.se
Josefin Ek Larsson
Laila Ramström
08-540 819 53 eller 08-540 819 57

Lärare

Laila Ramström, mentor förskoleklass, laila.ramstrom@osteraker.se
Ninni Byrestam, mentor årskurs 1-2, ninni.byrestam@osteraker.se
Ylva Mattsson, mentor årskurs 3-4, ylva.mattsson@osteraker.se
Annica Lundell, mentor årskurs 5-6, annica.lundell@osteraker.se
Pär Tenggren, idrottslärare, par.tenggren@osteraker.se
Helinä Kull-Valo, slöjdlärare, helina.kull-valo@osteraker.se
Miklas Sieverts, slöjdlärare, miklas.sieverts@osteraker.se
Bernt Nyström, musiklärare, bernt.nystrom@osteraker.se
Ina Zielke, bildlärare, ina.zielke@osteraker.se
Emma Hanner, föräldraledig, emma.hanner@osteraker.se

Köket

08-540 819 55 

Redaktör:
Therese Almqvist-Carling

Sakkunnig:
Jonas Bolander
Senast uppdaterad:
tisdag 10 oktober 2017