Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Roslagskulla skola.

Synpunkter och förslag

Kontakta rektorn eller fyll i formuläret som tar din synpunkt till kommunkansliet för diarieföring och hantering.

Sjukanmälan

Görs via Skolportalen

Rektor

Jonas Bolander 08-540 818 24 jonas.bolander@osteraker.se

Ylwa Pousette 08-540 811 94 ylwa.pousette@osteraker.se

Elevhälsa

Specialpedagog
Kerstin Stjernberg kerstin.stjernberg@osteraker.se

Sjuksköterska
Lena Spangenberg lena.spangenberg@osteraker.se

Skolläkare
Lisa Hammarberg

Kurator
Ida Martinsson

Fritidshem

Fritidshemsansvarig
Ewa Kolbengtsson, ewa.kolbengtsson@osteraker.se
Eva Elgbro, eva.elgbro@osteraker.se

08-540 819 53 eller 08-540 819 57

Lärare

Emma Hanner, musiklärare, emma.hanner@osteraker.se
Helinä Kull-Valo, slöjdlärare, helina.kull-valo@osteraker.se
Hjördis Kreku, mentor årskurs 3-6, hjordis.kreku@osteraker.se
Laila Ramström, fritids och mentor förskoleklass laila.ramstrom@osteraker.se
Pär Tenggren, idrottslärare och fritidshem par.tenggren@osteraker.se
Ninni Byrestam, mentor årskurs 1-2, ninni.byrestam@osteraker.se
Ylva Mattsson, mentor årskurs 3-6, ylva.mattsson@osteraker.se

Köket

08-540 819 55 

Redaktör:
Jonas Bolander

Sakkunnig:
Jonas Bolander
Senast uppdaterad:
måndag 10 april 2017