En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Röllingbyskolan.

Rektor

Patric Flodin 08-540 811 23
patric.flodin@osteraker.se

Expedition

Administration/SYV
Diana Willborg 08-540 811 25
diana.willborg@osteraker.se

Administration
Anita Lövegard 08-540 811 26
anita.lovegard@osteraker.se

Vaktmästare/IT
Pelle Ardfors 08-540 811 04
per.ardfors@osteraker.se

Elevhälsa

Skolsköterska
Marika Ångman 08-540 811 29, 073-625 22 03
marika.angman@osteraker.se

Skolkurator
Linda Wahlund 08-540 811 85
linda.wahlund@osteraker.se

Speciallärare
Tiina Karlsson
tiina.karlsson@osteraker.se

SYV
Diana Willborg
diana.willborg@osteraker.se

Rektor
Patric Flodin
patric.flodin@osteraker.se

Dramapedagog
Emelie Virta
emelie.virta@osteraker.se

Speciallärare
Elin Roberts
elin.roberts@osteraker.se

Skolpsykolog Ylva Kvamme
ylva.kvamme@osteraker.se

Förskoleklass och fritidshem

Fritidshem år 1
08-540 811 27

Förskoleklass
08-540 811 24

Synpunkter

Kan skickas in med hjälp av kommunens e-tjänst som du hittar under rubriken Mer information. Du kan annars kontakta berörd biträdande rektor. Se ovan.

Sjukanmälan och frånvarohantering

Sjukanmälan görs via Schoolsoft varje dag under frånvaro.
Länk till Schoolsoftlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Redaktör:
Stefan Larsson

Sakkunnig:
Patric Flodin
Senast uppdaterad:
onsdag 14 augusti 2019