Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Margretelundsskolan.

Synpunkter och klagomål

Kontakta rektorn eller fyll i formuläret som tar din synpunkt till kommunkansliet för diarieföring och hantering.

Expedition

Administratör
Jenny Johansson 08-540 811 19 jenny.johansson@osteraker.se

Rektor

Maria Filipsson 08-540 819 19 maria.filipsson@osteraker.se

Biträdande rektorer
Eva Liden Birath 08-540 816 32 eva.lidenbirath@osteraker.se
Jessica Korell, 08-540 819 18 jessica.korell@osteraker.se

Personal

Administrativ chef
Elisabet Tångring 08-540 819 36 elisabet.tangring@osteraker.se

Administratör
Jenny Johansson jenny.johansson@osteraker.se

Vaktmästare
Joakim Sjölund 08-540 819 22 joakim.sjolund@osteraker.se

Vikarieanskaffare
Marie Winquist 073-625 20 11 marie.winquist@osteraker.se

Lokaler

Köket 08-540 819 23

Idrottshall (personalrum) 08-540 819 26

Elevhälsa

Skolsköterska
Charlotte Carleblank 08-540 819 25 charlotte.carleblank@osteraker.se

Psykolog
Johan Bergman 08-540 819 21 johan.bergman@osteraker.se

Kurator
Linda Hedlund 08-540 819 13 linda.h.hedlund@osteraker.se

Speciallärare
Wiveca Widegran 08-540 817 91 wiveca.widegran@osteraker.se

Christina Linde Gustafson christina.linde.gustafsson@osteraker.se

 

Förskoleklass och fritidshem

I skolan

Måsens förskoleklass, 08-540 816 33
Knipans förskoleklass, 08-540 819 51
Skraken förskoleklass, 08-540 819 20


Lommens fritidshemsavdelning, 08-540 816 28

Paviljongen

Tärnan, 08-540 819 24
Svärtans fritids, 08-540 813 73 
Ejderns fritids, 08-540 819 20

Äppelgården 1

Hägern, 08-540 816 56
Svanen, 08-540 819 70
Svalan, 08-540 813 43

Äppelgården 2

Labben, 08-540 816 59
Doppingen 08-540 819 10
Klubben, 08-540 819 78

Öppning

Svanens fritids 06.30 - 08 (6-års, åk 1) 08-540 819 70

Hägerns fritids 7.00 - 8.00 (åk 2 - 5) 08-540 816 56

 

Stängning

Svanens fritids 17 -18 (alla åldrar) 08-540 819 70

Redaktör:
Jenny Johansson

Senast uppdaterad:
fredag 10 februari 2017