En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Personal på Ljusterö skola

Kontakta oss om du har frågor.


Laila Ramström, mentor förskoleklass, laila.ramstrom@osteraker.se
Gunilla Westin, mentor årskurs 1-2, gunilla.westin@osteraker.se
Anneli Atuma Nilsson, mentor årskurs 3, anneli.atuma-nilsson@osteraker.se
Kerstin Groppfeldt, mentor årskurs 4-5, kerstin.groppfeldt@osteraker.se
Eva Persson, mentor årskurs 6-7, lärare matematik, teknik, naturorienterade ämnen,eva.persson@osteraker.se
Ruth Wise, mentor årskurs 6-7, ruth.wise@osteraker.se
Veronica Glöckner, mentor årskurs 9, lärare svenska, svenska som andraspråk och samhällsorienterade ämnen årskurs 6-9, veronica.glockner@osteraker.se
Charlotte Olsson, lärare svenska som andraspråk charlotte.olsson@osteraker.se
Ina Zielke, mentor årskurs 8, lärare moderna språk årskurs 6-9 och bild, ina.zielke@osteraker.se
Joakim Kihlström, lärare musik, joakim.kihlstrom@osteraker.se
Björn Lindgren, specialpedagog, bjorn.lindgren@osteraker.se
Josefine Halvarsson, specialpedagog, josefine.halvarsson@osteraker.se
Li Widegren, lärare slöjd, li.widegren@osteraker.se
Pär Tenggren, lärare i idrott årskurs 2-9, par.tenggren@osteraker.se
Stefan Karlsson, lärare slöjd, stefan.karlsson@osteraker.se
Ylwa Pousette, lärare hemkunskap, ylwa.pousette@osteraker.se

Redaktör:
Zita Haglund

Sakkunnig:
Jonas Bolander
Senast uppdaterad:
tisdag 24 september 2019