En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till Ljusterö skola

Synpunkter och förslag

Kontakta rektorn eller fyll i formuläret som tar din synpunkt till kommunkansliet för diarieföring och hantering.

Sjukanmälan

Görs via Dexter

Kontaktpersoner

Rektor
Jonas Bolander, 08-540 818 24, jonas.bolander@osteraker.se

Biträdande rektor
Ylwa Pousette, 08-540 811 94, ylwa.pousette@osteraker.se

Expedition

Therese Almqvist Carling, 08-540 811 86, therese.almqvist-carling@osteraker.se

Kerstin Wiktell, 08-540 811 87, kerstin.wiktell@osteraker.se

Vaktmästare
Are Karlstedt, are.karlstedt@osteraker.se

Lokalvårdare
Eija Riihonen, eija.riihonen@osteraker.se

Elevhälsa

Skolsköterska
Vakant

Specialpedagog
Björn Lindgren, 08-540 811 89, bjorn.lindgren@osteraker.se

Kurator
Vakant

Studie-och yrkesvägledare
Dominique Ebenfelt (Kontaktas via biträdande rektor Ylwa Pousette, 08-540 811 94, ylwa.pousette@osteraker.se)

Fritidshemmet

08-540 811 76

Redaktör:
Therese Almqvist-Carling

Sakkunnig:
Jonas Bolander
Senast uppdaterad:
torsdag 31 augusti 2017