En webbplats från Österåker.se

Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt

Kontaktuppgifter till personal på Åkerstorpsskolan

Kontaktpersoner

Rektor
Jenny Nyrén 08-540 819 16 jenny.nyren@osteraker.se

Expedition
Ulrica Dahlqvist 08-540 818 86 ulrica.dahlqvist@osteraker.se

Vaktmästare/IT
Pelle Ardfors 073-663 42 26 per.ardfors@osteraker.se

Fritidsavdelningarna

Propellern förskoleklass A-B, 08-540 818 32
propellern@osteraker.se

Dynamiten årskurs1, 08-540 819 15
dynamiten@osteraker.se

Tändstickanårskurs 2, 08-540 818 84
tandstickan@osteraker.se

Skiftnyckeln årskurs 3, 08-540 818 74
skiftnyckeln@osteraker.se

Öppnings- och stängningsfritids 08-540 817 34

Elevhälsan

Skolsköterska
Birgitta Asplund 08-540 819 04 birgitta.asplund@osteraker.se

Speciallärare
Eva Cederblad-Petersson eva.cederblad-petersson@osteraker.se
Jennie Naziri jennie.naziri@osteraker.se

Skolpsykolog
Håkan Kvarngård 08-540 819 03 hakan.kvarngard@osteraker.se

Kurator
Renée Sörman 08-54081893 renee.sorman@osteraker.se

TT – TrygghetsTeam
Kontaktas via rektor Jenny Nyrén 08-540 819 16 jenny.nyren@osteraker.se

Redaktör:
Per Ardfors

Sakkunnig:
Jenny Nyrén
Senast uppdaterad:
torsdag 30 augusti 2018