Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt Söraskolan

Kontaktuppgifter till Söraskolan

Besöksadress

Luffarbacken 82
184 86 Åkersberga

Frånvaroanmälan      

Frånvaroanmälan sker via Skolportalenlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Förskoleklass anmäler frånvaro till telefon: 08-540 816 18
efter klockan 7.45 anmäls det till telefon: 08-540 816 50    

Rektor

Irene Georgellis 08-540 817 72, irene.georgellis@osteraker.se

Biträdande rektor

Liza Lundgren, 08-540 817 92, liza.lundgren@osteraker.se

Administration      

Helena Melin, administrativ chef 08-540 817 71, helena.melin@osteraker.se
Åsa Svensson, administratör 08-540 817 70, asa.svensson@osteraker.se

Data och IT      

Arne Fehrm 08-540 817 73 arne.fehrm@osteraker.se

Kökschef      

Petra Thestrup 08-540 817 85 petra.thestrup@osteraker.se

Specialpedagog F-9

Elisabeth Frank, 08-540 815 05, elisabeth.frank@osteraker.se

Skolpsykolog

Annika Branderud, 08-540 817 66, annika.branderud@osteraker.se

Skolsköterska år F-3

Malin Borgert, 08-540 815 27, malin.borgert@osteraker.se

Skolsköterska år 4-9

Marcus Carleblank, 08-540 817 79, marcus.carleblank@osteraker.se

Studie- och yrkesvägledare

Robin Skoglund 08-540 817 74, robin.skoglund@osteraker.se

Söraskolans fritidshem

Samordnare för fritidshem
Siv Alrup, 08-540 817 89 siv.alrup@osteraker.se

Lärkan 08-540 816 50 (även morgonfritids och stängning)

Svalan 08-540 816 18

Solfågeln 08-540 813 05

Ugglan 08-540 816 19

Treaklubben 08-540 816 57

Klubben 08-540 816 09, 073-663 42 49

Redaktör:
Elisabet Jensen

Sakkunnig:
Helena Melin
Senast uppdaterad:
torsdag 9 november 2017