Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt Solskiftesskolan

Kontaktuppgifter till Solskiftesskolan

Besöksadress

​Solskiftesvägen 8 184 32 Åkersberga

Sjukanmälan

Vårdnadshavare anmäler frånvaro digitalt via Skolportalen. Du får information och lösenord för inloggning av skolan. 

Ledningsgrupp

Rektor

Henrik Kempe 08-540 810 45 henrik.kempe@osteraker.se

Biträdande rektor

Mia Dernell 073-644 36 55 maria.dernell@osteraker.se

Utvecklingsledare

Lag 4-5 Anna-Karin Eriksson, 073-663 40 11 annakarin.eriksson@osteraker.se
Lag 6-7 Mia Dernell, 073-644 36 55 maria.dernell@osteraker.se
Lag 8-9 Marie Wengse, 073-625 23 14 marie.wengse@osteraker.se Grundsärskolan, Christina Johansson Gummesson, 073-625 21 98 christina.johansson@osteraker.se

Expedition och administration

Solskiftesskolans expedition 08-540 818 71 solskiftesskolan@osteraker.se

Elevhälsa

Studie- och yrkesvägledare (SYV)

Karin Jonsberg 08-540 818 60 karin.jonsberg@osteraker.se

Psykolog

Håkan Kvarngård 08-540 819 03 hakan.kvarngard@osteraker.se

Skolsköterska

Birgitta Asplund 08-540 819 04 birgitta.asplund@osteraker.se

Kurator

Renée Sörman 08-540 818 93 renee.sorman@osteraker.se

Speciallärare

Sara Moxness, årskurs 4-6, sara.moxness@osteraker.se
Tina Larsson, årskurs 7-9, tina.larsson@osteraker.se

Redaktör:
Elisabet Jensen

Sakkunnig:
Henrik Kempe
Senast uppdaterad:
fredag 25 augusti 2017