Dela
Dela

Dela sidan på sociala medier

Kontakt Sjökarbyskolan

Besöksadress

Sjökarbyvägen 24
184 86 Åkersberga

Sjukanmälan

Görs via Dexter

Kontaktpersoner

Rektor    

Marie Engström 08-540 818 92 marie.engstrom@osteraker.se

Biträdande rektor

Maria Almgren, 0736-886786 maria.almgren@osteraker.se

Expedition    

Ulrica Dahlqvist 08-540 818 90 ulrica.dahlqvist@osteraker.se

Utbildningsledare fritids    

Camilla Stordal 08-540 812 15 camilla.stordal@osteraker.se

Utbildningsledare Förskoleklass/särskola

Marianne Olsson marianne.olsson@osteraker.se

Utbildningsledare årskurs 1-3    

Ida Martinsson 08-540 819 72 ida.martinsson@osteraker.se

Utbildningsledare årskurs 4-6    

Susanna Strandlund susanna.strandlund@osteraker.se

Elevhälsa

Skolsköterskor    

Lena Spangenberg
08-540 818 94 lena.spangenberg@osteraker.se

Kontakt med Skolläkare Lisa Hammarberg Nilsson fås via skolsköterskan

Kurator    

Ida Martinsson  08-540 818 91 ida.martinsson@osteraker.se

Skolpsykolog    

Håkan Kvarngård 08-540 819 03 hakan.kvarngard@osteraker.se

Talpedagog

Jessica Olsson jessica.olsson@osteraker.se

Specialpedagog

Maria Almgren maria.almgren@osteraker.se

Speciallärare

Jessica Olsson jessica.olsson@osteraker.se
Eva Åkerblom eva.akerblom@osteraker.se
Annika Glasberg annika.glasberg@osteraker.se

Fritidsavdelningar

Piren F-klass A 08-540 819 72  
Piren F-klass B 08-540 819 71  

Snäckan år 1 08-540 819 01 snackan_fritid@osteraker.se

Delfinen år 2 08-540 819 80 delfinen_fritid@osteraker.se

Näckrosen år 3 08-540 819 05 nackrosen_fritid@osteraker.se

Bryggan 08-540 818 96

Spången särskolans fritidsavdelning 073-663 44 87 spangen_fritid@osteraker.se

Redaktör:
Elisabet Jensen

Sakkunnig:
Marie Engström
Senast uppdaterad:
torsdag 31 augusti 2017